19.8 C
Švenčionys
2024 / 04 / 30

Dabar „Rimi“ įsigysite džiovintų vaisių ir riešutų pigiau: juose atrasite maistinių medžiagų lobyną

Ar jau skaitėte?

Skaitomiausi

Džiovinti riešutai ir vaisiai yra patogūs užkandžiai, kuriuos paprasta įsimesti į kuprinę ar rankinę keliaujant, o sušilus orams – ir stovyklaujant. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad šie produktai suteikia daug energijos organizmui, tad jie idealiai tinka saikingam vartojimui norint pasistiprinti fizinės veiklos metu. Taip pat prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pažymi, kad džiovinimo procesas prailgina vaisių ir riešutų galiojimo laiką, o tinkamai laikomi, jie gali būti vartojami nuo kelių mėnesių iki metų. Tad šią savaitę (balandžio 16–22 d.) jų verta įsigyti pigiau ir daugiau: perkant su „Mano Rimi“ lojalumo kortele, pakuotiems džiovintiems vaisiams ir riešutams „Arimex“ taikoma 40 proc. nuolaida.

- Reklama -

Padeda sumažinti lėtinių ligų riziką

Nors riešutai dėl savo maistingumo ir kompaktiškumo paprastai vadinami studentų maistu, juos vertėtų į savo mitybą įtraukti ir įvairesnių amžiaus grupių žmonėms. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, juose gausu vienų svarbiausių maistinių medžiagų, kurios reikalingos įvairioms organizmo funkcijoms palaikyti.

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pažymi, kad džiovinimo procesas prailgina vaisių ir riešutų galiojimo laiką.

„Paprastai riešutuose gausu sveikatai palankių nesočiųjų riebalų, įskaitant omega-3 ir omega-6 riebalų rūgštis. Šios medžiagos naudingos širdies sveikatai ir gali padėti sumažinti blogojo cholesterolio kiekį organizme. Be to, riešutuose gausu svarbiausių vitaminų ir mineralų, įskaitant vitaminą E, magnį, kalį ir cinką, kurie labai svarbūs įvairioms organizmo funkcijoms: imuninei sistemai, kaulų sveikatai ir energijos apykaitai. Taip pat didžiojoje dalyje riešutų yra antioksidantų, pavyzdžiui, flavonoidų ir polifenolių, kurie padeda apsaugoti ląsteles nuo laisvųjų radikalų daromos žalos ir gali sumažinti kai kurių lėtinių ligų riziką“, – riešutų naudas vardija gydytoja dietologė.

Sveikatai palankus energijos šaltinis

Džiovinimas išryškina vaisių skonį ir kartu pakeičia jų tekstūrą: kai kurios jų rūšys tampa tąsesnės tekstūros ir saldesnio skonio, pavyzdžiui, razinos, o kiti – traškesni, pavyzdžiui, džiovinti obuoliai. Dr. E. Gavelienė pažymi, kad kai kurie džiovinti vaisiai taip pat gali būti saikingai pasitelkiami maisto gamyboje kaip natūralūs saldikliai: tam tinka datulės, razinos bei figos.

„Nors džiovintuose vaisiuose yra natūralių cukrų, pavyzdžiui, fruktozės ir gliukozės, kurie yra greitas energijos šaltinis, vis dėlto, šiuose maisto produktuose taip pat randama skaidulų, kurios padeda sulėtinti cukraus įsisavinimą į kraują ir neleidžia greitai pakilti jo kiekiui. Bendrai džiovintuose vaisiuose, kaip ir riešutuose, yra daug maistinių skaidulų, kurios palengvina virškinimą bei skatina sotumo jausmą. 

Be to, paprastai juose gausu vitaminų ir mineralų, įskaitant vitaminą A, C, kalį ir geležį. Šios medžiagos padeda palaikyti bendrą sveikatą ir gerą savijautą, prisideda prie imuninės sistemos veiklos, regėjimo ir energijos gamybos“, – apie džiovintų vaisių savybes pasakoja gydytoja dietologė ir priduria, kad juose taip pat yra antioksidantų, kurie padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos ir mažina lėtinių ligų riziką: pavyzdžiui, džiovintuose abrikosuose gausu beta karotino, o razinose – resveratrolio.

- Reklama -

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad nors džiovinti vaisiai ir riešutai yra sveikatai palankūs produktai, dėl jų kaloringumo būtina kontroliuoti porcijas: paprastai užtenka nedidelės saujos riešutų ar džiovintų vaisių porcijos, o jų vartojimą svarbu subalansuoti su kitais maistinių medžiagų turinčiais maisto produktais, kurie yra sveikatai palankios ir įvairios mitybos dalis.

Panaudojimas kepiniams, pikantiškiems bei saldiems patiekalams

Džiovinti vaisiai ir riešutai yra itin universalūs ingredientai, galintys įvairiems patiekalams suteikti papildomo skonio, tekstūros ir maistinės vertės. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva sako, kad vienas iš būdų, kaip juos įtraukti į maisto ruošimo procesą, yra pridėti jų į kepinius.

„Džiovinti vaisiai ir riešutai puikiai pasitarnaus įvairių naminių bandelių, sausainių ar duonos gamyboje. Pavyzdžiui, susmulkinti džiovinti abrikosai, razinos ar spanguolės gali suteikti kepiniams natūralaus saldumo ir drėgmės, o riešutai, migdolai, graikiniai, karijų – malonaus traškumo ir turtingesnio skonio“, – pasakoja O. Suchočeva.

Ji taip pat sako, kad dar vienas būdas naudoti džiovintus vaisius ir riešutus gaminant maistą – tai įtraukti juos į pikantiškus patiekalus, pavyzdžiui, salotas ar grūdų dubenėlius. „Skrudinti riešutai salotoms gali suteikti gilesnio ir sodresnio skonio, o džiovinti vaisiai, pavyzdžiui, vyšnios ar figos, gali būti saldžių ir rūgštesnių skonių kontrastas pikantiškiems ingredientams. Rekomenduočiau į kvinojos ar kuskuso salotas įdėti skrudintų riešutų ir džiovintų vaisių, tai tikrai pakels bendrą patiekalo skonį į kitą lygį.“

Ekspertės nuomone, šie produktai neatsiejami ir nuo gardžių, sočių pusryčių – džiovintus vaisius ir riešutus galima naudoti gaminant granolas ir energetinius batonėlius, kurie praverčia, jei ryte nėra laiko gaminti pirmo dienos valgio.

„Įvairius džiovintus vaisius, pavyzdžiui, datules, abrikosus ir mangus, derinkite su riešutais, sėklomis ir trupučiu medaus ar klevų sirupo – toks mišinys visuomet galės būti po ranka ir pravers ankstyvais rytais, kai nėra daug energijos gaminti pusryčių, bet norisi pradėti dieną maistingu ir sočiu patiekalu. Šį mišinį galite derinti su mėgstamu jogurtu, varške ar koše. 

Taip pat šiuos produktus galima naudoti naminiams granolos ar energetiniams batonėliams gaminti: sumaišykite juos su avižomis, sėklomis, riešutų sviestu ir kepkite, kol viskas paruduos – taip išgausite maistingą granolą, be to, prieš tai tokį mišinį galite suformuoti į norimą batonėlio formą ir tokiu būdu pasigaminsite reikiama energija aprūpinančių naminių batonėlių“, – pataria O. Suchočeva ir primena, kad šią savaitę (balandžio 16–22 d.) pakuotų džiovintų vaisių ir riešutų „Arimex“ verta įsigyti pigiau: perkant su „Mano Rimi“ lojalumo kortele, jiems taikoma 40 proc. nuolaida.

Prekybos tinklo ekspertė priduria, jog įsigyjant džiovintų vaisių, riešutų ir kitų ingredientų sutaupyti padės tikslus pirkinių krepšelio planavimas bei „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus bei papildomas nuolaidas.

Pasistiprinkite grūdėtos varškės salotomis su riešutais – jas pasigaminsite greitai ir pigiai, o organizmas neabejotinai atsidėkos.

RECEPTAS

Grūdėtos varškės salotos su riešutais

Salotoms reikės:

  • 180 g agurkų, supjaustytų;
  • 180 g vyšninių pomidorų, perpjautų per pusę;
  • 30 g raudonųjų svogūnų, susmulkintų;
  • 240 g neriebaus varškės sūrio;
  • 30 g graikinių riešutų, susmulkintų;
  • 10 ml baltojo vyno acto;
  • Šlakelio alyvuogių aliejaus;
  • Šiek tiek šviežių prieskoninės žolelių (krapų arba petražolių);
  • Šiek tiek pipirų;
  • Šiek tiek druskos.

Gaminimo eiga:

  1. Sudėkite pomidorus, agurkus, riešutus ir svogūnus į vidutinio dydžio dubenį. Pabarstykite trupučiu druskos, įtrinkite pipirais ir sumaišykite.
  2. Į negilų dubenį sudėkite varškę , įpilkite acto ir išmaišykite. Ant viršaus suberkite daržoves.
  3. Viską išmaišykite, pabarstykite šviežiomis žolelėmis, apšlakstykite alyvuogių aliejumi, pabarstykite pipirais ir druska.

Skanaus!

spot_img
spot_img

„Rimi“ įsigiję lašišos pigiau, Mamos dieną atšvęskite terasyoje: su šiais patarimais ją iškepsite tobulai

Tik spėjome apsidžiaugti atgimusia gamta, kai netikėtai vyšnių žiedus nuklojo sniegas. Bet žiemos grimasos pavasario neišgąsdino ir grįžus šiltiems orams vėl terasoje galime užkurti kepsnines. Artėjant vienai gražiausių pavasario švenčių – Mamos dienai –...

„Iki“ pataria – netikėtas ingredientas taps marinatu mėsai nr. 1: praktiškai nieko nekainuos, o...

Įsibėgėjantis pavasaris vienus jau suviliojo pradėti kepsninių sezoną, kiti dar kol kas kliaujasi orkaite, tačiau klausimas dažnam kyla tas pats – kokį marinatą naudoti šviežiai mėsai, kad ši būtų sultinga ir tirptų burnoje? Aibė...

Taip paruošti pomidorai taps šeimos numylėtiniais – įprastą daržovę pakylėsite į naują lygį

Kuo daugiau saulės, tuo labiau norisi šviežių, vasara kvepiančių pomidorų. Esame įpratę juos valgyti visų pirma žalius – įvairiose salotose, ant sumuštinių, jie neatsiejami palydovai prie šašlykų, kepsnių. Tačiau verta pakepti ir pačius pomidorus...

Gudrybė našlaitėms sustiprinti: jos žydės kaip pašėlusios ir bus atsparios ligoms 

Našlaitės yra vienos populiariausių pavasario gėlių, kurios pačiomis įvairiausiomis spalvomis bene anksčiausiai nuspalvina terasas ir balkonus. Jos yra nereiklios, nebrangios, pakenčia net nedideles pavasarines šalnas ir yra puikus pasirinkimas turint vaikų, mat jų žiedlapiai...

„Iki“ pataria: iš apelsinų pasigaminę atostogų Ispanijoje įkvėptas salotas, žievelių neišmeskite – padės išspręsti...

Vis aukščiau kylanti saulė kviečia ne tik į savo racioną įtraukti daugiau spalvingų vaisių, bet ir apšviesdama namus primena apie pavasarinį tvarkymąsi. Vienu šūviu galima nušauti du zuikius išleidžiant visai nedaug – iš apelsinų...

Tiks ir pietums, ir sumuštiniams: pasinaudokite populiariuoju kubietišku receptu – ir be vargo iškepsite...

Kiauliena – neatsiejama tiek tradicinės, tiek šiuolaikinės mūsų šalies virtuvės dalis. Tad nenuostabu, kad lietuviai moka išsirinkti mėsą – pasak Gintarės Kitovės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, būtent nugarinė yra tiek ir viena vertingiausia...

„Rimi“ įsigykite kriaušių ir pasigaminkite šį desertą: pasilepins tiek mažieji smaližiai, tiek jų tėvai

Klasikinis desertas su kriaušėmis, pelėsiniu sūriu, medumi ir riešutais paprastai patinka suaugusiems, tačiau ne visada – vaikams, tad jei sūrį pakeisite ledais ar medumi pasaldinta rikota, sužavėti liks visi. Vis populiariau lauke pasikepti ne...

Plakta kiaušinienė bus lyg aksominė ir ypač puri – kulinarijos technologė atskleidė slaptą ingredientą

Kiaušiniai – pigus ir greitas būdas paruošti ir sočius, ir organizmui naudingus pusryčius. Todėl nenuostabu, kad plakta kiaušinienė dažnam yra vienas pirmųjų išmoktų patiekalų, visgi ne visada ji pavyksta tobulai. Tačiau išeitis labai paprasta,...

Tobulu avokadu galėsite mėgautis bet kada: triukai, kaip atskirti sunokusį, kaip jį greičiau sunokinti...

Smarkiai pastaraisiais metais išpopuliarėję avokadai dažnam tapę vaisiu, be kurio jie neįsivaizduoja savo meniu. Visgi, tobulam patiekalui su avokadais be galo svarbu tobulas šio vaisiaus sunokimas, pabrėžia „Iki“ daržovių ir vaisių skyriaus darbuotoja Jolanta...

„Iki“ pataria, kaip planuoti žiedais apsipylusius namus: gėlės, kurios geriausiai augs saulėtame pietiniame balkone

Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos...

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių skanių salotų dar nebūsite...

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar...

„Rimi“ įsigiję braškių pigiau nustebinsite mamą jos dienos proga: iškepkite šį pyragą (receptas)

Raudonos, sultingos ir kvapnios uogos tarsi signalizuoja, kad vasara jau netoli, o kol laukiame lietuviško braškių derliaus, galime pradžiuginti artimuosius pigiais desertais su atvežtomis iš šiltesnių kraštų uogomis. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė...

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 „Iki“ patarimai turintiems mažų...

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat...

„Iki“ pataria: ar kepant rabarbarų pyragą juos būtina nulupti? Paprastas atsakymas ir 3 visuomet...

Pavasarį prekystalius nuspalvinantys rabarbarai – nuo seno lietuviams žinoma, tačiau pastaraisiais metais atgimimą išgyvenanti daržovė. Šviežiais ir nebrangiais rabarbarais galime mėgautis ne visus metus, todėl vos pasirodę jie bemat traukia pirkėjų akį, sako Gintarė...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img